חברות וחברים יקרים

8.10.2017

חברות וחברים יקרים.
אמש באליפות העולם בהתעמלות במונטריאול, ספורטאי ישראלי צעיר ומוכשר בשם ארטיום דולגופיאט, זכה במדליית כסף.
אני מברכת את ארטיום, את מאמניו ואת משפחתו שלה כמובן חלק מכובד מאוד בכך שהכישרון הזה פרח והגיע להישגים מדהימים.
איזה כיף לכולנו להתחיל את השבוע עם ההישג היפה!

אם כבר מדברים על ספורט והישגים, אז כדאי שנתייחס לילדים המוכשרים הזקוקים לתמיכה של המדינה על מנת לממש את הכישרון, וגם לכלל הילדים במדינת ישראל הזקוקים לחוגי ספורט והעשרה איכותיים.

אנחנו ההורים יודעים היטב כמה יקרים הם החוגים האלה. אם מדובר בספורט מקצועי – המשפחה צריכה למצוא דרך כלשהי לממן עלויות עצומות ולעיתים אף למשכן את ביתה. אבל גם כשמדובר בחוגים רגילים למדי, הם עדיין יקרים מדי לרוב המשפחות הישראליות בעלות הכנסה ממוצעת ולבטח למטה ממנה.

המדינה חייבת לתמוך באלה שעשויים להפוך לאלופים ולהביא גאווה גדולה למדינה שלנו, אבל היא חייבת לתמוך גם בכל השאר שעוסקים בספורט בשביל הכיף ולא בשביל המדליות.

המשפט: "נפש בריאה בגוף בריא" הוא עדיין אקטואלי! במקום שהילדים יסתובבו ברחובות או ישבו שעות מול הטלויזיה, ראוי שיקבלו העשרה והשראה מחוגים שונים ומגוונים שיהיו זמינים לכולם במחיר ששווה לכל נפש, כי כל ילד הוא אלוף וכל ילדה היא אלופה! אם נרצה – אין זו אגדה, כי הרי גם בישראל עד לא מזמן כך היה מצב, ובמדינות רבות בעולם הממשלות משקיעות הון תועפות בילדים כי הם יודעים שזאת ההשקעה המשתלמת ביותר שיש. ההשקעה בעתיד.

אני קוראת היום לראש הממשלה שלנו, ולשרת התרבות והספורט יחד עם העיריות לבצע מהפך אמיתי בתחום הזה, להשקיע בילדים שכל כך זקוקים להשקעה הזאת – בדרום, בצפון, בפריפריה החברתית באשר היא. ואז נוכל להתגאות גם באלופים צעירים כמו ארטיום….וגם בילדים בריאים ושמחים שממצים את הפוטנציאל שלהם וגדלים כשהם יודעים שיש שם מישהו למעלה שאכפת לו מהם באמת. ככה בונים חברה בריאה לעתיד.

ושוב פעם – מזל טוב לארטיום … הלוואי שתמשיך לפרוח ותזכה עוד בהרבה מדליות ופרסים יוקרתיים שיעלו את קרנה של מדינתנו האהובה ברחבי העולם!