לא על עמונה לבדה

16177777_1322952764431484_4944438911201790851_o

February 1

חברות וחברים יקרים,
התקשרו אליי עכשיו מאחד הערוצים וביקשו לדעת למה הכנסת היום לא עסקה בנושא עמונה. אז אמרתי להם שכל שר שעלה היום לדבר, הקפיד להתייחס לנושא הזה, למרות שנדרש לנושא אחר לגמרי. שהממשלה בזבזה על נושא עמונה, שנוגע בסה"כ ל40 משפחות, 40 ישיבות -ישיבת ממשלה לכל משפחה ושלפני חודש, כנסת ישראל גם היא הקדישה שעות על גבי שעות של דיונים על עמונה, עמונה, עמונה.

היום כששאלתי, לא בפעם הראשונה, את שר החינוך נפתלי בנט אודות סגירת בית ספר גיבורי עציון בקרית אתא, מהלך לא מובן של סגירת בי״ס ממלכתי דתי והפיכת תלמידיו לעצובים ואבלים, הוא אמר לי שהוא מתכונן לנאום על עמונה. שר אחר אתו רציתי לשוחח על שימור מורשת יהודית בחו"ל – עסק בעמונה. ועוד שר, ועוד שרה, וכווולם עסקו בעמונה.

הבוקר התבטל דיון חשוב בועדת העליה והקליטה בנושא הדיור הציבורי, כיוון שמנכ"ל של משרד השיכון והבינוי לא הגיע לדיון. אולי אף הוא עסק בעמונה?

ואולי כולם פשוט ירדו מהפסים? במקום לעסוק במאות אלפי משפחות עניות (ישיבת ממשלה אחת בלבד), מקדישים מאות שעות של זמן יקר של רה"מ והשרים לענייני פינויים ועסקאות. מרימים טלפונים לאלה שאחרי זה מיידים אבנים לכיוון של שוטרים וחיילים. מתדיינים שעות על מתווה חילופי שאף הוא אינו חוקי (נדחה כעת בבג״צ) ולא ריאלי ובעיקר לוקחים אקמול במקום לטפל במחלה קשה.

מספיק עם הצביעות הזאת, מספיק עם אחיזת העיניים, מספיק עם המשחקים, מספיק להוליך את הציבור שולל בעניין המדיני!

רה"מ נתניהו יודע זאת היטב אבל שותק על מנת לא לוותר ליריביו הימניים יותר – הבית היהודי. הוא יודע שאי אפשר לשמור על מגרון ועל עמונה ועל אש קודש ומאחזים נוספים בלי להיגרר לתהום של מדינה דו-לאומית. הוא יודע היטב שאין לישראל רצון או יכולת "לבלוע" 2.5 מליון פלסטינים, תושבי הגדה. הוא יודע היטב שכל הריטוריקה הכאילו ימנית שלו היא שקר אחד גדול.

בימים אלה של פינוי עמונה השקר הזה מתגלה והמלך עומד עירום על הגבעה, כאשר נוער הגבעות בז לו, לצבא שלנו, לשוטרים שלנו ולמדינה שלנו.

אנחנו נמשיך לומר את האמת הקשה – אין עוד דרך ולא המציאו בנתיים עוד פתרון מלבד פתרון של שתי מדינות והיפרדות מהפלסטינים. רק כך נוכל ליצור ולבצר את הגבול שלנו, לכלול את הגושים הגדולים בתוך מדינת ישראל.