"לא לנצח נחיה על חרבנו" נשים למען שלום וביטחון מדברות בכנסת

16299542_1321438264582934_3019763199910989866_n

January 30

חברות וחברים יקרים,
מאות נשים, בהן, חברות תנועת נשים עושות שלום – نساء يصنعن السلام – Women Wage Peace הגיעו היום לכנס ההשקה של שדולת הנשים למען שלום ובטחון שהקמתי עם ח"כמיכל רוזין נשים אלו מייצגות מאות אלפי נשים, הפונות לקובעי המדיניות ואומרות: ״לא לנצח נחיה על החרב!״.

אנו רוצות הסדר ולא הסדרה ולא נוותר על צורכי הביטחון של ישראל ולא על הסדר הוגן שיבטיח גבולות בטוחים. המלחמות הוכיחו כבר שאינן פיתרון לכלום. הן קוברות את ילדינו, את חיינו, העתיד והתקווה שלנו.

אנו מאמינות שנשים הן הכוח המוביל והמנהיגות הנכונות ביותר עבור חברות מסוכסכות. יש לנו זכות להשפיע ולהכריע בשאלות הקריטיות הנוגעות לבטחוננו. נהיה שותפות ומובילות תהליכים, נגיע לכנסת ולממשלה שעסוקה בזוטות ולא בדבר העיקרי: יצירת מציאות של שלום אשר רואה בחיים ערך עליון.

הכנס הראשון הציג שילוב ידיים של נשים המייצגות רבגוניות נפלאה ומרגשת: מכל גווני הקשת הפוליטית, ייצוג של תושבות החברה הישראלית- יהודיות וערביות, מרחבי הארץ ומההתנחלויות, נציגות פלשתיניות, חברות וחברי כנסת.

בין הדוברות היתה שרה רוזנפלד, אם שכולה מהישוב כוכב השחר אשר אמרה: "שמעתי את ראש המועצה שלי מתלהם כעת על הבמה ואני בחרתי להיות איתכן כאן. דווקא מתוך נסיבות קורעות בטן ולב, קולו של בני הזועק מהאדמה גורם לי לפעול כעת. מלאכי היה בחור ערכי מוכשר ומצליח. אחד מחלומותיו היה לעורר את הנקןדה הפנימית שנמצאת בכל אחד מאיתנו ולפעול למען האחדות. מתוך המקום הזה באתי ואני מאמינה שנשים מסוגלות להוביל לשלום. אם לא נלחם בעצמנו, נוכל להתפנות לשלום. הרי כולנו עייפים ממלחמות.”

יהלומה זכות , חברת התנועה אמרה: "נולדתי, גדלתי והקמתי משפחה בעיר הפיתוח אופקים ואני רוצה שלום. הגעתי לכנסת לקרוא לכם כאישה פשוטה ועממית לשיח שלום חדש המייצר שפה חדשה, המדגישה כי השלום שייך לכולנו. אני יהלומה זכות שואלת כאזרחית מדינת ישראל מה את ח"כ עשית השבוע כדי לקדם הסכם מדיני? כי לי אי אפשר לומר שאני לא מבינה בביטחון, התמודדות עם בטחון היא שגרת חיי…אנו דורשות תכנית ברורה עם חזון, עם אסטרטגיות ואחריות לקבלת החלטות כדי להשיג הסכם מדיני שיחזיר את התקווה והשלום לחיינו."

אנו נושאות עינינו אל אישים אמיצים ובעלי חזון שעשו הסטוריה, הפנו עורף למשקעי העבר וחתרו לשלום. במציאות המזרח תיכונית שלנו אנו מוקירות את רה״מ מנחם בגין ונשיא מצריים אנואר סאדאת, רה״מ רבין, פרס וחוסיין מלך ירדן. אנשים שהיו למודי קרבות ואויבים מרים, שהשכילו להחליף דיסקט, לקדם עבור תושבי מדינותיהם מהלכים של תקוה ורצון למציאות טובה יותר.

אני מודה לחברי הכנסת שבאו ונשאו דברים: Meirav Michaeli , Zehava Galon , חיליק בר עמיר פרץ , Yehudah Glick د. عبد الله أبو معروف – ד"ר עבדאללה אבו מערוף Revital Swid , איתן ברושי – Eytan Broshi

תודה גם ל Saviona Rotlevy Marie-Lyne Smadja
המשך יבוא.