לא יהיה כלום כי אני לא עושה כלום

16722721_1338776902849070_3651442588911291324_o

Image:. (Mandel Ngan/Agence France-Presse via Getty Image

חברות וחברים יקרים,

רק לפני מספר ימים נתניהו התעקש על שלום אזורי כשישב עם טראמפ. אך כעת האמת שוב נחשפת – לפני מספר חודשים רה״מ סירב ליוזמה אזורית בהובלתו של מזכיר המדינה ג׳ון קרי. כמו שאמר רה״מ לא פעם – לא יהיה כלום כי אין כלום: אין תכנית מדינית, אין חזון, אין אחריות לאומית. נתניהו וממשלתו הימנית -קיצונית מובילים אותנו לאסון של מדינה דו-לאומית.

בהזדמנות זו הרשו לי לפרגן ליצחק (בוז׳י) הרצוג, מנהיג המחנה הציוני, שלוקח ברצינות את ההבטחה לרדוף שלום ולבקשו בכל דרך, את משימת העל של מנהיג האחראי לשלום העם והחברה הישראלית, הרצוג לחץ וקידם כל העת לפיתרון אזורי הגון והוגן אולם מי שהיה אבן נגף עקשנית הוא נתניהו שפשוט לא מעונין להגיע לפיתרון למרות שהכל הונח לפיתחו על פי תנאיו.

אני נמצאת כעת בועידת הביטחון במינכן, ההתייחסות לקונפליקט הישראלי פלשתיני קלושה. אירופה עסוקה בבעיותיה וחסרת קשב לבעיה שלנו. סיכוי קלוש שיצוצו יוזמות חדשות בקרוב וזה אומר שהאחריות למציאת הפתרון היא אך ורק שלנו. הבית הלבן אינו מציג עדין אידיאולוגיה בשלה, סדורה ויציבה בנושא הקונפליקט הישראלי פלשתיני.

הכדור באופן מוחלט נמצא במגרש שלנו. ישראל חייבת להיות בראש ההובלה ולא להמשיך להיגרר כזנב המכשכש מול פטרון חדש המשנה את דעותיו חדשות לבקרים.

עלינו להוביל את התהליך של היפרדות מהפלסטינים תוך כדי הבטחת גבולות בטוחים של מדינת ישראל בעלת רוב יהודי.

יצחק (בוז'י) הרצוג – Isaac Herzog