פוסט של אור קטן וטוב

15780991_1290833560976738_4685281398574948437_n

חג החנוכה הוא חג של תקוה, היכולת של כוח קטן להיות כוח גדול, להיות מקור לעוצמה ולהביא את האור.
הדברים שאספר קשורים בדרך מופלאה לבן גוריון, המנהיג שכבר יותר מ-40 שנה לא עימנו ורוחו עדיין שורה עלינו. אולי משום שהיה מנהיג צנוע הליכות שהוביל חזון. שקידם את רעיון המדינה הישראלית במנהיגות נחושה שהובילה להקמת מדינה פורצת דרך ומעוררת השראה. כנגד כל הסיכויים והתנאים הבלתי אפשריים של אותם ימים.

אתמול ראיתי את התקוה הזו בביקורי בנגב בירוחם, שם ארח אותי ראש העיר מיכאל ביטון.
ירוחם היא עוד עיר פריפריאלית שנשכחה מתודעתם של חברי הקואליציה וממשלת ישראל. הפוטנציאל ואופק הצמיחה שראיתי במקום מחמם את הלב והיה יכול היה להיות ממומש וגדול פי כמה לו היתה ממשלת ישראל מזרימה משאבים ומנופי צמיחה למקום כפי שהיא דואגת לעשות עבור ההתנחלויות
פגשתי ראש עיר אופטימי ונחוש להפוך את עירו למקום צומח אשר ייתן מענה בדיור ותעסוקה לצעירים ולאוכלוסיה המחפשת איכות חיים ברחבי הארץ. כמה אנחנו צריכים אנשים כאלו, שיהפכו למציאות את החזון של בן גוריון לגבי הנגב – בכל רחבי המדינה!

אתמול פרצה אש במתקן של בתי הזיקוק בחיפה. חיפה היא עיר שאני אוהבת מאוד. אפשר למצוא בה חיים בכבוד הדדי, סובלנות נדירה ואוירה מיוחדת המשלבת את כלל התרבויות שחיות בה בשותפות. האש שבערה אתמול היא איום מתמשך על בריאותם ושלומם של מיליון איש החיים במקום. המשך חוסר העשייה הממשלתי לטובת פיתרון שפוי עבור תושבי המפרץ הוא בלתי יסולח.
בחיפה היתה גם שריפה גדולה לפני כחודש, שריפה שכילתה אזורים ירוקים יפהפיים ובתים על תכולתם. הניסיונות להצית אש של הסתה פרועה שתסכסך בין האוכלוסיות החיות בעיר כשלו. כי כזו היא חיפה, לא נכנעת להסתות.
אני מציעה לכולם לנסוע לשדרות בן גוריון שבמושבה הגרמנית ולראות את יופיין, התאורה, הקישוטים החגיגיים של החגים: חנוכה, כריסמס, ונוביגוד. המוני אנשים מבלים במקום בנעימות ובשמחה, חיים את התקווה לחיים טובים יותר, חיים של שוויון ושותפות אמיתית.

ואם כבר מדברים על תקווה.
היום נר שלישי של חנוכה, אדליק נר עם תפילה לשובו של אברה מנגיסטו הנמצא כבר 841 ימים בידי החמאס. אני מצפה ודורשת מממשלת ישראל כי תפעל לשחרורו והשבתו לחיק משפחתו. כולי תקווה שבחנוכה הבא ועוד לפני כן אברה מנגיסטה ישוב אלינו בריא ושלם.

חג חנוכה שמח לכל בית ישראל וחג המולד שמח לכל אזרחי מדינת ישראל הנוצרים שחוגגים את החג הזה.
מיכאל ביטון